Wykład

Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Biofizycznego zaprasza na wykład Pana dra Wojciecha Glaca z Wydziału Biologii, Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka
Pracowni Neurobiologii, Uniwersytetu Gdańskiego
Tytuł wystąpienia:
Neurobiologia ksenofobii i rasizmu

Wykład odbędzie się 25 marca 2021 r. o godzinie 11:15 w formule zdalnej, w aplikacji MS TEAMs (link do wydarzenia: https://tiny.pl/rpk1w)


STRESZCZENIE
Badania nad mózgowym podłożem takich postaw jako ksenofobiczna czy rasistowska wskazują, że wynikać one mogą z nadaktywności struktur mózgu zaangażowanych w powstawanie lęku i agresji oraz zmniejszenia aktywności struktur, które sprawują kontrolę nad emocjami i zachowaniem. Na podstawie tych badań możliwe jest stworzenie modelu funkcjonowania mózgu ksenofoba i rasisty. Wykład w formie popularnonaukowej będzie przedstawieniem charakterystyki mózgu ksenofoba i rasisty z omówieniem mechanizmu powstawania niniejszych postaw oraz wskazaniem podłoża zróżnicowania podatności na ich rozwój.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Kongresy i Konferencje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.