Stanowisko Polskiego Towarzystwa Biofizycznego w związku z napaścią zbrojną Federacji Rosyjskiej na Ukrainę

Stanowczo potępiamy brutalną napaść na wolną i suwerenną Ukrainę przez Federację Rosyjską sprzymierzoną z Białorusią. Na akt przemocy, w wyniku którego pozbawiani są życia niewinni ludzie, w tym dzieci, który jest brutalnym naruszeniem prawa międzynarodowego i który grozi rozpętaniem wojny na skalę światową nie może być zgody w XXI wieku. Zwracamy się z apelem do środowiska rosyjskich naukowców o stanowczy i jednoznaczny sprzeciw wobec wojny prowadzonej przeciw Ukrainie.

Wyrażamy szacunek i uznanie dla oporu stawianego najeźdźcy przez mieszkańców Ukrainy pod wodzą prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego. Popieramy zdecydowane działania społeczności międzynarodowej, które mają na celu powstrzymanie wojny i ukaranie agresora.

Wszystkim Ukraińcom przekazujemy wyrazy naszego ogromnego wsparcia. Ukraińskich naukowców, doktorantów i studentów zapewniamy o naszej trosce i gotowości niesienia pomocy.

Wierzymy, w zwycięstwo prawa nad bezprawiem, przyzwoitości nad pychą, arogancją i brakiem szacunku dla wolności, prawa do samostanowienia państw i pokoju na świecie.

W imieniu członków Polskiego Towarzystwa Biofizycznego
Zarząd Główny PTBF

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.