Drodzy Członkowie i Sympatycy Polskiego Towarzystwa Biofizycznego

Od czasu gdy po raz pierwszy pojawiła się inicjatywa założenia Polskiego Towarzystwa Biofizycznego wśród uczestników II Ogólnopolskiego Sympozjum Biofizycznego w Kazimierzu nad Wisłą w 1970 roku i jego rejestracji w 1971 roku mija właśnie 50 lat.

W ciągu tych lat Zarząd Główny i oddziały regionalne w Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie czy Wrocławiu podejmowały wiele inicjatyw, w tym organizowanie seminariów i wygłaszanie wykładów, zgodnych z nadrzędnym celem Towarzystwa, którym jest promocja i upowszechnianie Biofizyki oraz pokrewnych nauk fizycznych i biologicznych. Wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów wśród Członków Towarzystwa miały miejsce w trakcie ogólnopolskich Zjazdów, organizowanych co trzy lata. Jako członkowie Europejskiego Towarzystwa Biofizycznego uczestniczyliśmy również w wydarzeniach międzynarodowych.

Obchody Jubileuszu są okazją do jeszcze silniejszej integracji Członków i Sympatyków Towarzystwa, poszerzenia informacji o tematyce badań i możliwościach współpracy. Paradoksalnie, obecna pandemia, ograniczająca wzajemne kontakty w formie tradycyjnej, powoduje rozwój możliwości spotkań on-line, w których jednocześnie uczestniczą osoby znajdujące się fizycznie w różnych miejscach kraju. Chcemy, w ramach obchodów Jubileuszu, zintensyfikować nasze ogólnopolskie spotkania które, w trybie zdalnym, będą odbywały się w postaci serii wykładów i seminariów wygłaszanych pod egidą Towarzystwa. Jednak nic nie zastąpi spotkań tradycyjnych, dlatego, gdy sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli będziemy je również organizować, w tym ogólnopolski Zjazd Towarzystwa w 2022 roku, pod hasłem obchodów 50-lecia PTBF.

Informacji o aktualnych wydarzeniach prosimy szukać na naszej stronie ptbf.pl lub na FB @PolskieTowarzystwoBiozyczne

Życzymy wszystkim członkom sukcesów na polu szeroko rozumianych nauk biofizycznych i zapraszamy do odwiedzania strony z aktualnościami.

Zarząd Główny PTBF

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Kongresy i Konferencje, Listy Prezesa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.